• 0 212 702 40 00
  • 0 532 281 01 42
  • info@muayene.com
trarbgzh-TWenfrkadefaru

VEGAN V-Label Sertifikası

V-Label markası, ürün etiketi hakkında önemli bilgileri listelemeyebilecek vegan olmayan ürünler için endikedir. Birkaç örnek sirke, şarap ve meyve suyu (hayvansal ürünlerle filtrelenebilir), fırınlanmış ürünler (hayvansal yağlar içerebilir) ve “E” sınıflandırılmış bileşenleri içeren (örneğin bir hayvandan türetilmiş jelatin veya koyulaştırıcılar gibi) besinler ).

Tüm kozmetik ve kişisel hijyen ürünleri için endikedir. Üreticilerin tüm malzemelerin ürün etiketinde listelenmesi zorunludur, ancak tüketicilerin hangi bileşenlerin bitki bazlı ve vegan onaylı olduğunu bilmeleri zordur. V-Label, hayvanlar üzerinde test edilmiş herhangi bir ürünü asla onaylamaz.

Tüm tekstil ürünlerinin ve moda aksesuarlarının vegan onaylı olmasını sağlamak için şartlar belirtilmiştir. Kontrol etmenin yanı sıra deri, ipek, tüy, mercan ve inciler gibi malzemeler yoktur, hayvansal kökenli herhangi bir madde içermediklerinden emin olmak için boyalara ve yapıştırıcılara özellikle dikkat edilir.

Bir ürün için V-Label Vegan Sertifikasyonu için onaylanması yasaklı olanlar; ipek gibi böceklerden yan ürünler, yumurta veya yumurta ürünleri, süt veya süt ürünleri, bal veya bal arısı ürünleri, böcek veya ürünler et, balık, kümes, hayvan ürünleri içermez gıdalar veya boyalar veya filtrelenmiş şeker.

Ürünler deri, kürk, ipek, tüy, aşağı, kemik, boynuz, kabuk, yün, kaşmir, tiftik, hayvan derisi, süet, ya da tiftik içermemelidir.

Tatlandırıcılar filtre veya kemik char işlenmiş olmamalıdır.

Ayrıca, şirketler V-Label TÜRCERT tarafından, vegan ve vegan olmayan üretim döngüleri arasında kullanılan ve tüm makine, gemi, mutfak eşyası ve paylaşılan makine çapraz-bulaşmasını en aza indirmek için vegan ve vegan olmayan üretim döngüleri arasında kullanılan makinelerin iyice temizlenmesi ve sterilize edilmesi için kabul edilebilir adımlar atılması gerektiğini onaylamalıdır.

Ürünleri sertifikalandırmanın maliyeti nedir?

“Sertifikalı Vegan” logosunun kullanımı için her bir şirketin (her ürün için değil) her bir yıllık lisans ücreti talep ediyoruz. Lisans ücreti, şirketin yıllık geliri ile (vegan ürün veya markasına göre değil) değerlendirilir ve “Sertifikalı Vegan” logosunun kullanılması için izin verilmeden önce ödenmesi gerekir.

Lisans ücreti Vegan Sertifikasyon programının desteklenmesine yardımcı olur ve dünya çapında vegan ürünlerini tanıtır!

Şirketimi ve vegan ürünlerimi nasıl sertifikalandırabilirim?

Bir başvuru ve gerekli evrakları posta, e-posta veya faks yoluyla gönderin. NOT: Şirketleri, restoranları, gıda kamyonlarını, çiftlikleri veya restoranları onaylamayız - bireysel ürünleri sertifikalandırırız.

Rafine şeker içeren ürünleri kabul ediyor musunuz?

Char ile rafine edilmiş şekeri Sertifikalı Vegan Logosunu taşımasına izin vermiyoruz. Ürünlerinde bu şekeri kullanan şirketler, şeker tedarikçisinden, şeker üretiminde hayvansal ürünleri kullanmadıklarını garanti eden bir bildiri göndermelidir.

Nasıl başvuru yapılır?

V-Label Vegan sertifikası almak için çevrimiçi başvuru formunu doldurun veya dokümanlarınızı kolayca yükleyin ayrıca faks veya e-posta ile TÜRCERT’e başvurun.

Bir başvuru yapmak, başvuru onaylanıp TÜRCERT tarafından izin verilene kadar Sertifikalı Vegan Logosunu kullanma yetkisi vermez. Sertifikalı Vegan Logosunun izinsiz kullanılması yasalarının ihlalidir.

Sertifikalı Vegan Logosunu herhangi bir şekilde değiştirmek ulusal yasalarını ihlal etmektir.

Hayvansal Ürün Yok

Sertifikalı Vegan logosunu taşımak için onaylanmayan ürünler; et, balık, kümes hayvanı, hayvansal yan ürünler (böceklerden elde edilen ipek veya boyalar dahil), yumurta veya yumurta ürünleri, süt veya süt ürünleri, bal veya bal arısı ürünleri veya Herhangi bir hayvansal ürünle ilgili netleştirilmiş veya bitmiş ürünler.

Hayvan Testi Yok

Ürünler, tedarikçi, üretici, üretici veya bağımsız tarafça herhangi bir içerik veya bitmiş ürün hayvan testi içermemelidir

GDO'suz

Ürünler, içerik veya bitmiş ürünler üretmek için kullanılan, bitkisel, hayvansal kaynaklı GDO'lar veya genler içermemelidir

Doğrulama

Ürünler, hayvansal ürünlerin içerik üretiminde kullanılmadığının doğrulanmasını sağlamalıdır.

VEGAN Vejeteryan sertifikasyonu için TÜRCERT ile iletişime geçebilirsiniz.

Sertifikasyon Hizmetleri